Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı

Twitter Nedir?

Twitter, insanların tweet adı verilen mesajları gönderip okuyabildiği bir sosyal ağ hizmetidir. Dünya çapında bir kullanıcı topluluğuna sahip bir mikroblog platformudur. İnsanlar kendi zaman tünellerine tweet gönderebilir veya tweetlerini okumak için diğer kullanıcıları takip edebilir. Çoğu kullanıcı Twitter'a cep telefonundan veya bir web tarayıcısı üzerinden erişir. Twitter'a hem internet hem de mobil bağlantılar üzerinden erişilebilir.

İnsanlar Twitter'da mesaj yayınladıklarında düşüncelerini, fikirlerini ve deneyimlerini dünyayla paylaşıyorlar. Çoğu tweet arkadaşlara, aileye, iş arkadaşlarına ve takipçilere gönderilen kısa ve hızlı mesajlardır. Diğerleri haber, spor, film, müzik ve genel halkın ilgisini çeken diğer konularda güncellemeler yayınlar. Kullanıcılar, ilgili bilgileri başkalarıyla paylaşmayı veya twitter hesaplarını her saat yeni içerikle güncellemeyi seçebilir. Biri size bir tweet gönderirse, doğrudan gönderene yanıt verebilir veya mesajı tamamen yok saymayı seçebilirsiniz. Bir tweet bulmak için twitter web sitesine veya uygulamasına gidin ve aradığınız kelimeye ait bir anahtar kelimeyi arama çubuğuna yazın, twitter bunu size kısa sürede bulacaktır. Bu sayfadan, söz konusu anahtar kelimeyi tweetleyen herkes arasında gezinebilirsiniz. Birkaç tweet seçmek, insanların hangi konular hakkında tweet attığı konusunda size bir fikir verecektir.

Bir sosyal medya platformu olarak bilinmesine rağmen, Tweetler e-posta veya SMS yoluyla gönderilemediği veya alınamadığı için Twitter'ı kullanırken insanlar çevrimiçi olmalıdır. Kullanıcıların ayrıca web sitesine erişebilmeleri için aktif bir Twitter hesabına sahip olmaları gerekir. Giriş yaptıktan sonra, insanlar gördükleri tweetlerdeki çeşitli bağlantılara tıklayarak zaman çizelgelerine erişir. Ayrıca, tweetlerine mavi @ yanıtları yoluyla diğer kullanıcılara mesaj gönderebilirler. Twitter, kullanıcıların bilgi sahibi olmalarını ve çevrimiçi sohbetlere katılmalarını kolaylaştıran birçok benzersiz özelliğe sahiptir.

Birçok şirket, müşterilerin ilgisini çekmek ve şirket haberlerini ve bilgilerini genel olarak halka yaymak için Twitter'ı etkili bir iletişim aracı olarak kullanır. Tek ihtiyacınız olan bir web tarayıcısı veya Twitter'a erişebilen bir mobil uygulama olduğundan, çevrimiçi olsanız da olmasanız da platformun kullanımı kolaydır.