Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı

Snapchat Nedir?

Snapchat, mesajlaşma uygulaması olarak daha çok tanınmaktadır. Ancak bu uygulama sadece mesajlaşmaya dayalı değildir. Aynı zamanda kullanıcıların günlük yaşamlarını paylaştıkları bir platformdur. Kullanıcılar uygulamaya girdiklerinde, arkadaşlarıyla sohbet etmekle kalmaz, aynı zamanda onların nerede olduklarını ve ne yaptıklarını da paylaşabilirler.

Snapchat, kullanıcıların arkadaşlarıyla fotoğraf ve video paylaşmalarını sağlayan bir sosyal ağ uygulamasıdır. Kullanıcılarının birbirleriyle etkileşime girmesine izin verdiği için bir sosyal medya aracı olarak da kabul edilir. Kısacası Snapchat, arkadaşlarınızla kısa sürede fotoğraf ve video paylaşmanızı sağlayan bir mobil uygulamadır.

Snapchat, o zamanlar 19 yaşında olan Evan Spiegel ve Robert tarafından başlatılan bir mobil uygulamadır. Platform kullanıcıların arkadaşlarına sadece 10 saniyeliğine fotoğraf ve video göndermesine olanak tanıyor. Ancak, görüntüler ve videolar, alıcıya gönderilmeden önce kullanıcı tarafından filtrelenebilir, Birlikte oynatılabilir ve altyazı eklenebilir. Bu, mizahi videolar oluşturmayı veya özel anları arkadaşlarınızla paylaşmayı mümkün kılar. Snapchat kullanımı oldukça kolay ve bir çok kişi tarafından kısa sürede nasıl kullanıldığı çözülebilen bir yapıdır.

Öncelikle, uygulamayı telefonunuzda açmanız ve e-postanız veya sosyal medyanız ile oturum açmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra snapchat görünümünüz için çeşitli temalar arasından seçim yapmanız istenecektir. Yüzünüzün görünür olmasını isteyip istemediğinizi de seçebilirsiniz. Tercihlerinizi seçtikten sonra ana ekrana geçmeden önce iletişim bilgilerinizi girmeniz ve hesabınıza arkadaş eklemeniz istenecektir. Snapchat'in ana ekranında aradığınızı bulabileceğiniz hikayeler, sohbet ve ayarlar gibi birçok bölüm bulunuyor. Menüler ekranın üst kısmında yer alır ve her şeye erişmenizi çok kolaylaştırır.

Uygulamayı ilk kez açtığınızda, normal şekilde kullanmadan önce telefonunuzun kamerasını 10 saniye etkinleştirmeniz istenecektir. Bu, uygulamanın içinden fotoğraf ve video gönderdiğinizde yüzünüzü tanıyabilmesi için gereklidir. Kamerayı etkinleştirdikten sonra, ekranınızdaki ilgili düğmelere dokunarak fotoğraf çekmeye veya video çekmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca, ana ekrandan hiç ayrılmadan, çektiğiniz resimlerin üzerine metin başlıkları ekleyebilir veya arkadaşlarınız için sesli mesajlar oluşturabilirsiniz. Otomatik olarak durmadan önce yalnızca 10 saniyelik ses veya videonun kaydedilebileceğini unutmayın bu, kullanıcının tarafında aşırı depolama alanı tüketimini önlemek içindir.

Snapchat'i açtıktan sonra, sahip olmanızı sağlayan bazı ilginç işlevler şunlardır: kullanırken eğlencelidir. Telefonunuzun ana menüsündeki profil resmini sola kaydırarak arkadaşınızın en son anlık görüntülerini görüntüleyebilirsiniz, mesaj sekmesini kullanarak arkadaşlarınızla doğrudan iletişim kurabilirsiniz, üyelerin çeşitli konuları tartışabilecekleri gruplar oluşturabilirsiniz, hikaye başına birden fazla fotoğraflar yükleyebilirsiniz, bu fotoğraflar daha sonra yeni fotoğraflarla değiştirilmeden önce 24 saat boyunca kullanılabilir olacaktır, görünümünüze zarafet katan farklı filtrelerle görünümünüzü değiştirebilirsiniz.

Snapchat filtreleri sıklıkla kişiler tarafından kullanılmaktadır. Filtrelerin bir çoğu yüzünüze eğlenceli öğeler katar ve bu efektleri kullanarak resim ile videolar oluşturup bunları diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak takipçilerinizin hayranlığını kazanabilirsiniz. Belirtildiği gibi daha önce yayınlanmış olan snapchat, sadece birkaç yıl içinde dünya çapında popülerlik kazanan çok kullanışlı bir sosyal ağ aracıdır. Uygulamayı eğlenceli ve kullanımı kolay hale getiren birçok ilginç özelliğe sahiptir.