Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı

İnstagram Nedir?

Instagram, Facebook, Inc.'e ait bir fotoğraf ve video paylaşım sosyal ağ hizmetidir. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından oluşturuldu ve Ekim 2010'da yalnızca iOS'ta kullanıma sunuldu. Bir buçuk yıl sonra, Nisan 2012'de Android cihazlar için bir sürüm yayınlandı, ardından Kasım 2012'de özelliklerle sınırlı bir web sitesi arayüzü ve sırasıyla Nisan 2016 ve Ekim 2016'da Windows 10 Mobile ve Windows 10 için uygulamalar yayınlandı. Uygulama, kullanıcıların filtrelerle düzenlenebilen ve etiketlerle düzenlenebilen fotoğraf ve videoları yüklemelerine olanak tanır. Konum bilgisi içeriyorlarsa harita üzerinde de görüntülenebilirler. Kullanıcılar, diğer kullanıcıların ve kuruluşların hesaplarını takip edebilir, fotoğraf ve videoları beğenip yorum yapabilir.

Instagram, insanların fotoğraf ve video paylaştığı bir sosyal medya platformudur. Dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır. Esas olarak 20'li yaşlarındaki insanlar tarafından kullanılır, ancak 30'lu ve 40'lı yaşların sonundaki insanlar arasında da popüler hale gelmiştir. Esasen, her yaştan ve geçmişe sahip insanların hayatlarını başkalarıyla paylaşmalarının bir yolu.

İnsanlar, günlük yaşamlarının fotoğraflarını ve videolarını başkalarıyla paylaşmak için Instagram'ı kullanıyor. Çoğu gönderinin moda, yemek veya genel olarak yaşamla ilgisi vardır. Birçok insan işte veya günlük kıyafetleriyle fotoğraflarını yayınlar. Bu, diğer insanların, onlara ne aradıklarını söylemelerine gerek kalmadan hayatlarına bir bakış atmalarını sağlar. Arkadaşlarınız ve ailenizle kişisel hikayeleri paylaşmak için harika bir platform.

Birçok kişi yeni trendler veya popüler hesaplar hakkında güncellemeler almak için instagram'da diğer kişileri takip eder. Ayrıca, pazarlama kampanyaları için yararlı olan kullanıcı profillerinin oluşturulmasına yardımcı olur. Pek çok kullanıcı, ilgilendikleri markaların sayfalarını da takip eder, bu firmaların ürünlerini insanlara daha kolay sergilemelede yardımcı olur. Markalar ve hayranlar arasında her iki grubun hayatında büyük etkileri olabilecek doğrudan bir bağlantı oluşturur.

Instagram, gençler arasında en popüler sosyal medya platformlarından biridir. 30 yaşın altındaki kişiler, Instagram'daki toplam kullanıcıların yüzde 95'ini oluşturuyor. İnsanlar, arkadaşları, aileleri ve takipçileriyle fotoğraf ve video paylaşmak için instagram'ı kullanır. Platform ayrıca işletmeler tarafından müşterilerle etkileşim kurmak ve marka bilinirliği oluşturmak için kullanılır. Birçok şirket, satışları artırmak veya müşteri portföyü oluşturmak için ücretsiz ürünler vermek için instagram'ı kullanır.