Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı

Telegram Nedir?

Telegram, WhatsApp'ın rakibi olarak görülen bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanıcılarına akıllı telefonlarından yazılı, görsel ve sesli mesajlaşma imkanı sunan Telegram, kişiler arasında yüksek güvenlikli bir şekilde iletişim kurulmasını sağlar. Telegram, ayrıca kişilerin grup kurabilmesi ve bu gruplara ekleyebilmesi de sağlar. Böylelikle toplu mesajlaşma yapılabilir. Dünyanın birçok ülkesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Aylık 200 milyondan fazla kullanıcısıyla Çin'deki en popüler mesajlaşma uygulamasıdır. Berlin'de yerleşik bir şirket olan Telegram Messenger LLP'ye aittir. Bu inceleme, 8.12 sürümüne dayanmaktadır.

Telegram'ın özelliklerine hızlı bir bakış, hızlı ve kullanışlı olduğunu ortaya çıkarır. Tüm dosyanın yüklenmesini beklemek zorunda kalmadan anında metin, resim, video, bağlantı ve grup sohbeti göndermenize olanak tanır. Ayrıca Android, iPhone, Windows ve Blackberry işletim sistemlerini çalıştıran cihazlarla da uyumludur. Mesajlarınıza internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan web tarayıcısı kullanarak herhangi bir cihazdan erişebilirsiniz. Mesajlarınıza aynı anda birden fazla mobil cihazdan da erişebilirsiniz. Ancak bu, yalnızca tüm cihazlarınızda anında iletme bildirimlerini etkinleştirdiyseniz geçerlidir.

Telegram'a farklı abonelik ücretleri ödemeden birden fazla cep telefonunda erişebilirsiniz. Telegram'ı kullanabilmek için telefonunuzun Android veya iOS işletim sistemine sahip olması gerekir. Bir uygulama yükleyerek veya masaüstü tarayıcı uzantısını kullanarak Telegram'ı masaüstünüze ve mobil cihazlarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Telegram'a doğrudan bilgisayarınızdan erişmenizi sağlayan Android, iPhone ve Windows için masaüstü uygulamaları da vardır. Sunucu sayısı veya kullanıcı sayısı sınırı olmadığı için, nerede yaşarsa yaşasın veya ne tür bir cihaza sahip olursa olsun, herkesin Telegram'a erişme ve kullanma fırsatı vardır.

Telegram'ın şifrelemesi, çeşitli ağlarda ve platformlarda sorunsuz bir şekilde çalışır. Apple'ın iMessage, WhatsApp, Google Talk ve SMS metin mesajları gibi uygulamayı kaç cihaza yükleyebileceğinizin veya her biri için kaç hesap oluşturabileceğinizin bir sınırlaması yoktur. Bu, dizüstü bilgisayarı, tableti veya akıllı telefonu olan herkesin, en sık kullandıkları cihaz ne olursa olsun uygulamadan yararlanabileceği anlamına gelir. Bu, birden fazla mobil cihazı olan kişilerin Telegram aracılığıyla birbirleriyle iletişim kurmasını son derece uygun hale getirir.

Bir hesap oluşturma veya uygulamayı kullanmayla ilgili özel gereksinimler veya karmaşık prosedürler olmadığından, Telegram'ın kurulumu ve kullanımı kolaydır. Uygulamayı mobil cihazınıza indirmeniz ve açmanız yeterlidir. Yazdığınız her şey, gönderilmeden önce herhangi bir şekilde filtrelenmeden veya değiştirilmeden doğrudan kişinin hesabına gider.

Hızlı ve basit, ancak güvenli ve çok yönlü olması, Telegram'ı tüm platformları kapsayan benzersiz bir mesajlaşma uygulaması yapan şeydir. Kolaylığı, sevdiklerinize, arkadaşlarınıza, iş arkadaşlarınıza veya özel mesaj alışverişinde bulunmak istediğiniz diğer kişilere üçüncü şahısların müdahalesi olmadan mesajlaşmak için idealdir. Birden fazla platformda ne kadar kolay erişilebilir olduğunu düşünürsek, telegramı denememek için hiçbir neden yok!