Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı

Youtube Kanal İsmi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Youtube Kanal İsmi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Youtube tüm dünya üzerinde oldukça popüler olan ve çok takipçi sayısına ulaşan uygulamalardan birisidir. Bu platform her yaştan kitleye hitap etmektedir. Kullanıcı sayısı her geçen gün artan platformda artık kişiler kendi kanallarını açarak popüler kültüre dahil olabiliyorlar. Farklı içerikler üreterek kendi kanallarında yayınlamak, bu sayede takipçi sayısını arttırmak mümkündür. Ayrıca bu içerikler sayesinde hem daha fazla tanınmak ve gelir elde edebilmek mümkün olmaktadır.

TV kanallarına oranla Youtube kanallarının izlenme oranları bile günümüzde yüksek olabiliyor. Youtube kanalları artık her kitleden, her yaştan kullanıcıların ilgisini çekmektedir. Geçmiş yıllara nazaran günümüzde artık TV programına çıkmakla değil, youtube üzerinden kanal sahibi olmakla kişiler daha kolay tanınabilmektedir.

 Youtube kanal ismi seçmenin önemi ve youtube kanal ismi seçerken nelere dikkat edilmelidir sorularına bu yazımızla yanıt vermek istedik.

Youtube Üzerinden Kanal Açmak Ve İsim Belirlemek Nasıl Olur?

Youtube üzerinden kanal açma işlemi için kullanıcının belirli kriterleri taşıması önemlidir. Youtube kanal ismi belirlemek şu şekilde olabilir.

  • Kısa olmalıdır: Youtube kanalı için isim belirlerken ismin kısa ve güçlü bir isim olmasına özen göstermelisiniz. Kanalla, paylaşılacak olan içeriklerle ilgili olması akılda kalmasını sağlayacaktır.
  • Hecelemesi Kolay ve Akılda Kalıcı Olmalıdır: Belirlenecek isim kafiyeli olursa kanala gire kişilerin aklında daha kolay kalır. Net bir isim olmalı ama zor olmamalıdır. Bugün videonuzu izleyen bir kişi birkaç gün sonra tekrar kanalınıza giriş yapıp diğer videolarınıza göz atmak isteyebilir.
  • Sayı İçermemelidir: Kanalınıza koyacağınız isim sayıdan ibaret olmamalıdır. Rakamsal isim belirlenmesi kanalın ilgi çekmemesine neden olur.
  • Benzersiz Olmalıdır: Kanal isminin akıllarda kolay bir şekilde kalması için değişik bir isim bulunması ilgiyi çeker. Böylelikle sizin kanalınız rahatlıkla diğer açılan kanallardan sıyrılabilir.
  • Duygu İçermelidir: Youtube kanalına isim belirlerken ilk duyulduğu andan itibaren karşı tarafta bir duygu bırakmasını sağlamalısınız. Anlamlı ve akılda kalıcı olması önemlidir.
  • Genel bir isim olmalıdır: Paylaşılacak olan içeriğe göre isim belirlediğiniz taktirde belli süre sonra farklı türlerde içerikler hazırlayabilirsiniz. Dolayısıyla kanala genel isim bulmalısınız.

Youtube kanal isimlerini de bir marka ismi gibi düşünebilirsiniz. Akılda kalıcı markalar her zaman diğer markalara göre bir adım daha önde olur. Sizde ileride büyük bir kanala sahip olabileceğinizi düşünerek kanal isminizi buna göre belirlemelisiniz. Youtube kanalınızın daha fazla aboneye ulaşması için youtube şifresiz abone servislerimizi kullanabilirsiniz.