Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Tiktok Canlı Yayın Açma Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Tiktok kullanıcılarına canlı yayın özelliği sunarak kişilerin gelen hediyelerden para kazanabilmesini, izleyiciler ile konuşabilmesini sağlıyor. Uygulama üzerinden kişilerle anlık sohbet yapabilmek için hesabınızda bu özelliğin aktif olması gerekmektedir. Tiktok canlı yayın açma şartlarını yerine getirdiğinizde artık sizde popüler bir tiktoker olabilirsiniz.

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Hesabınızda sizi takip eden kişi sayısının en az 1.000 olması gerekmektedir, yani bin takipçiye ulaştığınızda bu seçenek otomatik olarak devre girer ve hemen yayın yapmaya başlayabilirsiniz. Tiktok canlı yayın nasıl açılır diye ek olarak bir işlem yapmanıza gerek yok. Takipçi sayınız yükseldiğinde tiktok size doğrudan ilgili alanı aktifleştirecektir.

Bu özelliği kullanabileceğinizi aşağıda bulunan resimde kırmızı ile işaretlenmiş alan 1.000 rakamını geçtiğinde anlayabilirsiniz. Bu alandaki miktar yükseldiğinde ve bin adet geçtiğinde artık bir canlı yayın başlatabilir ve izleyicileriniz ile hemen bulaşabilirsiniz.

tiktok canlı yayın açma şartları

Resim 1: Profilinizde hangi alanın yükselmesinin gerektiğini gösteren şekil.

Tiktok kullanıcıya başlangıçta başka herhangi bir gereksinim sunmuyor yani tiktok canlı yayın açma şartları olarak takipçi sayısını yükseltmekten başka bir işlem yoktur. Bu şekilde doğrudan bir yayıncı olabilirsiniz. Ek olarak saat kısıtlaması da yoktur istediğiniz zaman yayına geçebilir ve eğlenceli bir zaman geçirebilirsiniz.

Takipçi Sayımı Nasıl Yükseltebilirim?

Sizi takip eden kişilerin sayısını yükseltmek için en kolay ve en hızlı yol takipçi satın almaktır. 1.000 adet takipçi satın alarak hemen canlı yayın özelliğini aktif edebilirsiniz. Eğer zaten sizi takip eden kişiler var ancak sayısı 1.000 değil ise eksik olan miktarı alıp bu rakama ulaşabilirsiniz. Örneğin zaten 500 takipçiniz var ise geri kalan 500 takipçiyi ücretli alarak çok hızlı bir şekilde yayınlara başlayabilirsiniz. Ücretli alabilmeniz için olan sayfaya aşağıdaki paketi inceleyerek gidebilir ve ucuz fiyatlı olarak alım yapabilirsiniz.

Tiktok Takipçi Satın Al
Takipçi sayınızı yükselterek canlı yayın açabilirsiniz.
Süper Hızlı Gönderim
Kaliteli Takipçiler
Şifrenizi Vermenize Gerek Yok
Güvenli Ödeme Yöntemleri
7/24 Canlı Destek
Hemen Satın Al

Tiktok Canlı Yayın Para Kazanma

Yayın esnasında izleyicilerinizin hoşuna gidecek hal ve hareketler ile kişilerin size hediyeler göndermesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede hesabınızda jetonlar birikir ve bu jetonlar ile gerçek para kazanabilirsiniz. Tiktok canlı yayın para kazanma için kişilerin size hediyeler yollaması gerekmektedir. Bu hediyeler hesabınızda toplanır ve daha sonra ödemesini alabilirsiniz.

İnsanlar size sadece hediye yerine ekrana çift tıklayınca beğenilerde gönderebilir, bu hediyelerden jeton kazanamazsınız. Sadece yayıncı isminin altında toplanılan beğeni miktarı yazar ve her yayın sonrasında bu rakam sıfırlanır. Beğeniler kişilerin sizi ve canlı yayını ne kadar beğendiğiyle doğru orantılıdır.

Her şey Tamam, Yayını Nasıl Başlatacağım

Bir yayıncı olmanız için size gereken her şey tamam ise ancak tiktok canlı yayın açamıyorum diyorsanız yapmanız gerekenleri size aşağıda hem yazılı olarak hem de resimli olarak gösteriyoruz.

1.       Tiktok uygulamasını açın

2.       Ekranın altında bulunan “+” artı simgesine basın.

3.       Kaydetme seçeneklerinin yanında bulunan “Canlı” butonuna basın.

4.       Yayınınız için bir başlık yazın.

5.        Son olarak Canlı Yayına Geç yazısına dokunun.

Artık canlı yayındasınız unutmayın ki kişiler onlar için merak uyandıracak veya hoşlarına gidecek olan konuşmaları izlerler. Kişilerin ilgisini çekmeye ve onları yayında tutmaya çalışın. Bir yayının keşfete çıkması için sadece kişi sayısının çok olması yeterli değildir. İnsanları yayın esnasında uzaklaştırmanız popüler bir kişi olmanız için doğru bir hareket değildir.

Tiktok Canlı Yayın Keşfete Nasıl Düşer

Bahsettiğimiz gibi yüzlerce veya binlerce kişinin canlı yayında olması keşfete düşmesi için tek önemli öğe değildir. Bunun için birden fazla öğenin bir arada olması gerekmektedir. Tiktok canlı yayın keşfete nasıl düşer şeklinde düşünmek yerine kullanıcıları nasıl elde tutabilirim diyerek düşünmelisiniz. Bunu sizlere detaylı olarak açıklıyoruz;

1) Kişilerin Canlı Yayın Sohbetine Katılmasını Sağlayın.

kişilerin canlı yayın sohbetine katılmasını sağlayın.

İnsanlar hoşlarına giden sohbetlere katılmayı, ilgi odağı olan konular hakkında konuşmayı ve sohbet akışına dâhil olmayı severler. İnsanoğlu merak içinde olan bir varlıktır. Merak duygusu kişilerin odağını tamamen o yöne vermesine ve yorum yapmasına neden olur. Sizde kişilere soru cevap şeklinde konular yöneltip konuşmaya katılmalarını sağlayın.

2) Hediyeler ve Beğeniler Almaya Çalışın.

hediyeler ve beğeniler almaya çalışın

Yayınlarda toplam hediye puanını gösteren bir ibare bulunmaktadır. Hediye sayınızın yükselmesi canlı yayınınızın keşfete düşmesini sağlayan önemli bir etkendir. Ek olarak beğeni her ne kadar etkisiz olarak görünse de buna önemli bir durumdur. İkisinin bir arada yükselmesi keşfete çıkmanızı sağlayacaktır.

3) Kişileri Yayından Uzaklaştırmayın

Sizin gibi binlerce yayın açan kişi var, yani kişiler sizin yayınınızdan çıktıktan sonra başka gidip izleyebileceği bir çok kullanıcı var. Bu yüzden kişileri yayından atmak yerine onları sohbet üzerinden susturmayı tercih edebilirsiniz. Siz yine de izleyicilerinizle ters düşmeyin J

Kendinize özgün geliştireceğiniz taktikler ile yayınlarınızı keşfete düşürebilir, bu yayınlardan binlerce jeton kazanıp güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Tiktoker olan kişiler genelde sadece canlı yayınlardan değil sponsorlardan da gelir kazanmaktadır. Bu yüzden popüler bir kullanıcı olarak yaşamınızda bir çok ilerlemeler kaydedebilirsiniz.