Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı

İnstagram’da Mavi Tik Nedir, Nasıl Alınıyor?

İnstagram’da Mavi Tik Nedir, Nasıl Alınıyor?

Sosyal medya platformları arasında öne çıkan instagram bilindiği üzere çok sayıda aktif kullanıcıya sahip bir platformdur. Dolayısıyla her geçen gün bu platform üzerinde birtakım değişiklikler, farklı özellikler platforma eklenmektedir. Kullanıcılar genellikle bu platformda resim, video yada platformun sunmuş olduğu birtakım ayrıcalıklı özellikleri kullanabiliyor ve takipçileriyle sağlıklı etkileşim halinde olabiliyor.

Kullanıcılar arasında özellikle son dönemlerde instagram mavi tik nedir, nasıl alınıyor gibi sorulara sosyal medya sitelerinde yanıt aranmaktadır. Sizlere bu yazımızda instagram mavi tık almanın kişilere kazandırdıkları ayrıcalıkları, aynı zamanda nasıl alınır aşamalarından bahsetmek istiyoruz.

Mavi Tik Nedir, Ne İşe Yarıyor?

instagram üzerinde kimi kullanıcıların profillerinde mavi tik simgesine rast gelmişsinizdir. İşte bu mavi tik olan profiller gerçek manada profilin doğrulandığını gösteren bir simgedir. Bu mavi tik genellikle platformda yer alan futbolcular, ünlü isimler, ünlü markalar ve elbette siyasetçilerin kullanmış olduğu instagram hesaplarında ye alır. Fakat günümüzde platformda yer alan her aktif kullanıcı mavi tik alma nasıl olur ne işe yarar sorularını online platformlara yöneltmektedir.

Mavi tik bir nevi kişinin hesabının platform tarafından onaylandığını gösteren etikettir. Ünlü markalar için platformdan böyle bir etiket almak son derece önemli bir unsurdur. Dolayısıyla ünlü bir markanın profilinde yer alan mavi tik simgesi markanın güvenilir alışveriş sayfası olduğu izlenimini kullanıcılarda yaratmaktadır.

instagram Mavi Tik Alma Koşulları

instagram sosyal medya mecrasında kişinin veya bir markanın mavi tik alabilmesi için birtakım koşullara uyması gerekmektedir. İşte mavi tik alma koşulları:

  • Benzersiz bir profil olması
  • Dikkat çeken bir profil olması
  • Özgünlük kriterine uyulması
  • Eksiksiz olması

Tüm bu kriterleri taşıyan kullanıcı profilleri rahatlıkla mavi tik alabilirler.

Mavi Tik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mavi tik alırken dikkat edilmesi gerekenler kısmında:

  • Kullanıcı hesabında kişiye ait biyografi, paylaşım ve profil resmi gibi alanların kişiyi yansıyor olması gereklidir.
  • Kullanıcının farklı bir sosyal medya platformuyla bağlantı kurmaması gerekir.

https://tolinay.com/blog/ sitesi üzerinden mavi tik alma şartlarıyla ilgili profesyonel destek alabilirsiniz.