Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı

İnstagram reels video nedir

İnstagram Reels Video Nedir ?

Sosyal medya platformlarında birçok farklı uygulama olsa da kullanıcılar tarafından en sık tercih edileni instagramdır. Bu platformda her geçen gün yeni bir özellik ile karşılaşmak mümkündür. Tik Tok uygulamasına rakip olarak gösterilen instagramda son gelen yeni özellik ise Instagram reels video özelliğidir.

Bu özellik kullanıcılara 15 saniyelik video çekme hakkı tanımaktadır. Tıpkı canlı yayın videosu gibi anlık olarak video çekebilecek ve yine anında takipçileriniz ile paylaşabileceksiniz. Ayrıca videolarınıza isteğe göre çeşitli müzikler içerisinden seçim yaparak müzik ekleyebilecek ve daha dikkat çekmek adına efektler de kullanabileceksiniz. Müzik ve efekt eklemenin yanı sıra dilerseniz videonuza kendi sesinizi de ekleyebilirsiniz.

Instagram Reels Video Nasıl Kullanılır?

Instagram reels video kullanımı oldukça basittir. Instagram kamerasını açtığınızda bu özelliğin yer aldığını görebilirsiniz. Reels özelliğini seçtikten sonra birbirinden güzel videolar oluşturmaya başlayabilirsiniz. Çektiğiniz videoları daha sonra kullanmak veya düzenlemek üzere taslak olarak kaydedebilir, videoları birbirleri ile birleştirebilir, videolarınızın hızını ayarlayabilirsiniz. Ayrıca daha önceden çekmiş olduğunuz videoları galeriden alarak reels video bölümünde düzenleyebilir ve daha etkileyici bir şekilde takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Bunlar dışında daha birçok özellik bulunmaktadır. Videolarınıza yazı ekleyebilir, video kapağınızı değiştirebilir, hashtag ekleyebilir ve istediğiniz arkadaşlarınızı etiketleyebilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan bu özellik sayesinde artık videolar çok daha dikkat çekici ve çok daha etkileyici bir hale gelmektedir.

Instagram Reels Video Nasıl Paylaşılır?

Instagram reels video paylaşımı da tıpkı kullanımı gibi kolaydır. Video veya videolarınızı düzenledikten sonra anında takipçileriniz ile paylaşmak mümkündür. Tıpkı bir fotoğraf veya video paylaşımı gibi reels videolarınız da sayfanızda görünecektir. Eğer hesabınız gizli ise bu videolar sadece takipçileriniz tarafından görünmektedir. Bu videolar akış bölümü dışında story bölümünde ve mesaj bölümünde de paylaşılabilmektedir. İster tek seferde isterseniz ayrı klipler halinde videolarınızı çekebilir ve birçok özelliği kullanarak ortaya harika videolar çıkabilirsiniz. Ayrıca normal video çekiminde olduğu gibi geri sayım veya zamanlama özelliğini de kullanabilmeniz mümkün. Oldukça popüler olan bu özellik sayesinde ortaya oldukça keyifli videolar çıkmaktadır.

Reels videoları üreterek daha çok dikkat çeken ve diğer paylaşımlara göre çok etkileşim alabileceğiniz paylaşımlar yayınlayabilirsiniz. Reels instagramın birçok video seçeneğinden olan bir türdür. Kullanımı basit ve anlaşılabilirdir. Videolarınızı bir editör kullanmadan düzenlemenizi sağlar.