Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı

İnstagram Para Kazanma

İnstagram Para Kazanma - Nasıl İnstagramdan Para Kazanılır

Dijital dünya artık herkesin istediği zaman ulaşabileceği bir alandır. Gece veya gündüz saati fark etmeden herhangi bir web sitesine girip bir ürün siparişi verebilir ve ertesi gün ürünün elinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu sektör kendini o kadar iyi geliştirdi ki bazı siparişler aynı gün kapınıza kadar ulaşabiliyor.

Sosyal medya platformları büyük kullanıcı kitlelerini kendilerine çekmesiyle birlikte insanlar için gelir kaynağına dönüşebiliyor. Burada o kadar çok kullanıcıdan bahsediyoruz ki bazı firmalar sadece belli başlı platformlara yönelik çalışıp yıllık cirolarını milyonlarca dolara kadar ulaştırabiliyor.

Günümüzde işletmesini dijital dünyaya taşıyarak burada satış yapmak isteyen kişiler ve evlerinde oturup instagramdan ürün satarak ek gelir oluşturmak isteyen kişiler mevcut. Bahsi geçen platform o kadar yüksek potansiyele sahip ki instagram para kazanma konusuna ek olarak değinmek gerekiyor. Bazıları hiçbir araştırma yapmadan bir hesap oluşturup, buradan satış yapmayı hayal ediyor. Birkaç gün bekleyip hiçbir sipariş gelmeyince hesabı kapatıp bu hedeflerinden vazgeçiyor. Bu hedefinize başladığınızda sizi başarıya ulaştıracak olan birkaç öneriyi sizin için listeledik.

Güvenirlik Görünümünü Sağlayın

İnternet alışverişlerindeki en büyük problem müşterilerin size güveni olmamasıdır. Bu sizi ilk defa keşfeden bir kişi için bir sorundur. Müşteriniz instagram profilinize girdiğinde size bir güven duyabilmeli ve acaba mağdur edilir miyim diye düşünmeden sipariş verebilmelidir. Güvenli bir satıcı profili için başlıca unsurlar; Takipçi sayınız, profil resminiz, paylaşım resimleriniz, ürünler hakkında verdiğiniz bilgiler, web siteniz, paylaşımlara yapılan yorumlar ve beğeni miktarı. Bunları detaylı şekilde açıklayarak ihtiyacınız olan güvenli görünen bir satıcı hesabı nasıl oluşturur konusu hakkında sizi bilgilendireceğiz.

 • Takipçi Sayınız

Bu bir hesabın güvenli görünmesini sağlayan en büyük etkendir. Müşterileriniz profilinize girdiğinde ilk olarak bakacakları ve onlara gösterilen ilk değer budur. Potansiyel müşterilerinizin %95’i takipçi sayınız az ise sizin yeni bir işletme olduğunuzu ve geçmiş müşteri deneyimine sahip olmadığınızı düşünür. Yani burası yeni açılmış bir yer daha kimse alışveriş yapmamış güvenip satın alamam şeklinde düşünür ve ardından sizinle aynı sektörde takipçi sayısı daha fazla olan başka bir sayfadan satın alma işlemini gerçekleştirir.

Takipçi miktarını arttırmanın bir çok yolu olsa da bunun en hızlı ve en etkili yolu takipçi satın al servisimizi kullanmaktır. Bu servis sayesinde profilinize Türk instagram takipçileri göndererek kaliteli bir hayran kitlesine sahip olursunuz. Profilinize giren kişiler takipçi sayınıza tıkladığında burada Türk kullanıcılar görür ve hayran sayınız yüksek olduğu için size otomatik olarak güven duygusu oluşturur. İşletmelere özel indirimli fiyatlar ile takipçi sayınızı yükseltmek için aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz.

instagram para kazanma

 • Beğeni Sayınız

Takipçi sayınızın yüksek olduğunu düşünelim. Müşterinin hesabınıza güvendiğini varsayalım. Bir ürünü sipariş vermeden önce ne yapıyor o paylaşımdaki beğeni miktarına bakıyor. Yani kaç kişi bu ürünü beğenmiş acaba diyerek. Bir çok beğeni arttırma yöntemi olsa da beğenileriniz Türk hesaplar tarafından yapılan beğeniler değil ise müşteri tarafından pek etkili olmuyor çünkü sahte beğeni satın alındığı anlaşılıyor.

Müşterilerinizde herkes gibi her şeyi en ince ayrıntısına kadar araştırıyor. Bu noktada ürünlerin bulunduğu paylaşımlara girip kaç beğenisi olduğuna ve kimler tarafından beğenildiğine bakmaktadır. Tolinay bu konuda size en kaliteli hizmetlerinden biri olan Türk beğeni satın al servisini sunmaktadır. Tamamı Türk profillerden oluşan beğeniler ile paylaşımlarınızı güçlendirebilirsiniz. Türk beğeni paketlerimize göz atmak için aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz.

instagram para kazanma

 • Paylaşımlarınıza Yapılan Yorumlar

Özenle çektiğiniz veya hazırladığınız ürün görselleriniz göz alıcı olabilir. Bir kişi bir ürünü satın almadan önce o ürün ile ilgili yapılan yorumlara bakar. Bu her platform için aynıdır. Özellikle pazar yeri olarak bilinen ve ürünlerinizi yükleyip satış yapmanızı sağlayan platformlarda yapılan yorumlar potansiyel müşterileriniz için altın değerindendir. Çünkü kullanıcı bir ürün satın almadan önce mutlaka ve mutlaka buna dikkat etmektedir.

Profesyonel olarak bir yorum desteği almanız işletmenizin erişiminin daha yüksek olmasını ve buna denk bir oranla yapılan satışları da arttırabilmektedir.

Eğer paylaşımlarınızda müşteri yorumlarınızı nasıl arttıracağınızı düşünüyorsanız Tolinay size bu konuda da profesyonel anlamda destek sağlıyor ve tamamen gerçek aktif Türk hesaplardan paylaşımlarınıza olumlu müşteri yorumu yapılmasına yardımcı oluyor. Hemen aşağıdaki resme tıklayarak bu paketimizi inceleyebilirsiniz.

instagram para kazanma

İşletme Sahipleri İçin Öneriler

Zaten hali hazırda bir işletmeniz var ise sizin bu noktada daha fazla başarılı olma ihtimaliniz yüksek. Örneğin işletmenizin İstanbul ilinde olduğunu düşünelim. Sizin şuan ki maximum satış potansiyeliniz o ilde bulunan insanların sayısı kadardır. Çünkü işletmenizi başka şehirlerde başka insanlar bilmiyor ve sizi tanımıyorlar. İşletmeniz gece saatlerinde kapalı olduğunda satışlar duruyor çünkü kimse o sıralarda ben dışarı çıkıp bir şeyler satın alıyım diye düşünmüyor.

Sosyal medya platformları farkını tam olarak bu noktada ortaya koyuyor. Bir instagram hesabınız var ise ve siz buradan ürünlerinizi satışa sunuyorsanız haftanın 7 günü, günün 24 saati sipariş alma şansınız oluyor. Çünkü instagram sürekli açık, insanlar sizin profilinizi dilediği zaman ziyaret edebilir ve ürünlerinizi dilediği kadar uzun süre inceleyebilir. Bunu bir hayal edin sürekli açık olan ve insan gücüne ihtiyaç duymadan satış yapabilen bir sistemin size kazancı nasıl olurdu?

Bir çok işletme sahibi instagram para kazanma yöntemlerini bilmiyor. İnternet üzerinden yapılan satışların hacmini hiç hayal dahi edemiyor. İşte size ve firmanıza katkı sağlayacak olan önerilerimiz.

1) Tercih Sebebi Olun

Bir kişi neden sizden alışveriş yapmalı? Hiçbir yerde olmayan bir ürün satmıyorsanız, o ürünün binlerce türevi var ve insanlar bunlara kolayca ulaşabiliyorsa neden sizden satın almalılar?

 • İnsanların Aradığını Bulmasını Sağlayın
 • Bilgilendirici Bir Sayfa Olun
 • Müşterinize Tüm Olanakları Sağlayın
 • İyi Bir Müşteri Memnuniyeti Oluşturun.

Yukarıda listediğimiz maddelerin en az birini gerçekleştirmeniz satışlarınızda gözle görülen bir etki oluşturacaktır.

 • İnsanların aradığını bulmasını sağlayın

Çok karmaşık olan sayfalarda ve herhangi bir şekilde kategorize edilmeyen listelemelerde kişiler bir ürün deryasında kaybolup gidecektir. Buda müşteri kaybına yol olacaktır. Hikaye kısmı tam bunun için burada ürünleri kategori halinde paylaşıp müşterilerinizin daha kolay ulaşabilmelerini sağlayabilirsiniz.

 • Bilgilendirici bir sayfa olun

Bir ürün hakkında sadece resim atıp geçmeyin, çünkü kullanıcılarınızın bir kısmıda ürünün detaylarını bilmediği için sipariş vermeden başka daha bilgilendirici sayfalara yöneliyorlar. Mümkünse bir web siteniz var ise bir müşterinin ihtiyacı olan bütün bilgiyi buradan toplayabilmesini sağlayın.

 • Müşterinize tüm olanakları sağlayın

Kişiler sipariş verirken size karşı biraz güven problemi yaşayabilir. Bu yüzden müşterilerinize bir çok ödeme yöntemi sunmanız gerekir. Bunlar en çok tercih edilenler Kart ile Ödeme, Havale / Fast ile ödeme, Mobil Ödeme, Kapıda Ödeme gibi sıralanabilir. Gerekli gördüğünüz durumlarda bu konuda profesyonel bir destek alarak web sitenize bunların entegrasyonunu yaptırabilir veya Kart ile Ödeme için Shopier gibi ödeme firmalarını kullanabilirsiniz.

 • İyi bir müşteri memnuniyeti oluşturun

Biliyoruz, her müşteri aynı değil ve bazıları bazen sabrınızı son damlasına kadar zorluyor olabilirler. Ancak müşteriyi memnun etmeniz onun ileride geri dönüp tekrar alışveriş yapmasını sağlayabilir. Bu yüzden her zaman güler yüzlü bir hizmet vermeye çalışmalısınız.

Daha güçlü bir irade ile bıkmadan usanmadan göstereceğiniz her emeğin karşılığını elbet bir gün alırsınız. Bu yolda sabır, azim ve irade her şeyden önemli olan 3 etkendir. Hatalarınızdan ders çıkarmalı ve yaptığınız hataları hızlıca düzelterek kendinizi ve işletmenizi geliştirmelisiniz.