Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı

İnstagram Kişisel Blog Nedir, Nasıl Açılabilir?

İnstagram Kişisel Blog Nedir, Nasıl Açılabilir?

İnstagram sosyal medya platformları arasında her geçen gün farklı özelikleri bünyesinde barındırmasından dolayı platformun kullanıcıları tarafından oldukça fazla talep görmektedir. Influencer diye bilinen ve belirli bir kitleye yönlendiren kişiler tarafından sık kullanılan platform tüm kullanıcılarına kişisel bir alan yaratma imkanı sunmaktadır. Kişi dilerse bu alanı kendi tercihlerine ve beğenilerine göre kişiselleştirebilir ve yapmış olduğu paylaşımlarla ünlü markaların dahi dikkatini kolaylıkla çekebilir.

Ünlü markaların sizin kendinizi tam anlamıyla gerçek manada tanıttığınız sayfanızı takip etmesi hoşunuza gitmez miydi hiç..

Gelin beraber nasıl kişisel blog açarak ilgi alanlarınızı ayrıca bir ticari şekle dönüştürebilirsiniz buna bakalım.

Kişisel Blog Ne Demektir?

instagram platformu kullanıcılarının genellikle profilleri klasik hesaptır. Hemen her kullanıcının hesabı bu şekildedir. Sadece ünlü markaların veya yeni girişimci hesaplar İşletme hesabı olarak platformu kullanmaya devam ederler. Kişisel blog nedir, nasıl hesabımı kişisel bloğa dönüştürebilirim gibi sorular platformun kullanıcıları tarafından araştırılmaktadır. Lakin kişi isterse kolaylıkla hesabını kişisel bloğa dönüştürebiliyor.

Fakat kişisel blog oluşturmak istediğinizde burada yer alan farklı kategorilerden birini seçerek ilgi alanlarınızı yansıtmanız gerekmektedir. Var olan hesabının artık bir kişisel blog yada profesyonel hesaba geçildiğinde pek bir farklılık oluşmamaktadır. Sadece değişiklik platformun arka kısmında oluşuyor. Sizin hesabınızla etkileşim kuran kişileri profesyonel hesaplarda daha rahat gözlemleyebiliyor ve o sayfalar hakkında daha detaylı fikir sahibi olabiliyorsunuz.

Kişisel Blog Oluşturma Adımları

Son dönemlerde Influencer yada sosyal medya fenomenleri instagram profillerini kişisel bloğa çevirmektedir. Böylelikle hesap hem daha kaliteli, benzersiz ve popüler bir hesap haline dönüşebiliyor. Kişisel blog oluşturma adımları zor olmamaktadır. Birkaç basit adımla var olan profil sayfanızı Kişisel blog haline getirebilirsiniz.

  • İnstagram hesabı oluşturmaya başlayın.
  • Uygulama üzerinde yer alan profil kısmına geçiş yapın.
  • Sağ üst kısımda yer alan üç çizgiye basın.
  • Ayarlar ve gizlilik bölümlerine girerek hesabınızı herkese açık olacak şekilde düzenleyin.
  • Ayarlar ve “Profesyonel hesabına geç” seçeneğini tıklayın.

Bir instagram kişisel blog, bir kullanıcının instagram hesabını kullanarak kişisel güncellemeler, fikirler, düşünceler ve hikayeler paylaştığı bir platformdur. İnstagram kişisel blogları, kullanıcıların fotoğraflar ve videolar paylaşarak bir hayat tarzını veya bir markayı tanıtmak için de kullanılabilir. Kullanıcılar, instagram kişisel bloglarını takip etmek için diğer kullanıcıların hesaplarını takip edebilir ve paylaşımlarını beğenmek ve yorumlamak için yorum yapabilirler.

İnstagram kişisel blogları, kişisel blogların popüler olmasının yanı sıra, instagram'ın yüksek kullanım oranı ve yüksek resim kalitesi nedeniyle de popülerdir. Ayrıca, instagram, kullanıcıların hashtags (etiketler) kullanarak paylaşımlarını daha geniş bir kitleye ulaştırmasına ve diğer kullanıcıların paylaşımlarını keşfetmesine olanak sağlar.