Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı

İnstagram Hikaye Kalite Sorunu

İnstagram Hikaye Kalite Sorunu | Resimler Bozuk Çıkıyor

Günümüzün en sevilen platformlarından olan instagram, özellikle Android cihazlarda instagram hikaye kalite sorunu verebiliyor. Bu sorun sadece Android cihazlarda değil IOS işletim sistemine sahip cihazlarda da görülebiliyor. Bu sorunun önüne geçebilmek için hikâye paylaşımlarında bazı kriterlere uymak gerekebiliyor. Hikâye ya da normal gönderilerde de fotoğraf kalitesinde düşüş yaşanabiliyor.

Platforma yüklenecek olan resimlerin veya videoların belirli bir çözünürlüğe uygun olması gerekiyor. Fakat birtakım yöntemlerle kalitesi yüksek fotoğraflar paylaşabilmeniz mümkün görünüyor.

İnstagram Hikaye Çözünürlüğü Nasıl Olmalıdır?

İnstagram hikaye çözünürlüğü nasıl olmalıdır gibi sorular platformun kullanıcılarının son dönemlerde aklına takılan sorulardandır. Platform tüm dünyada en sevilen ve kullanıcısı fazla olan bir sosyal medya aracıdır. Platformda normal sayfaya fotoğraf yüklenebildiği gibi aynı zamanda 24 saat görünebilen paylaşımlarda yapılabiliyor. Hikaye çözünürlüğü ayarları birkaç basit yöntemle yapılabiliyorken aynı zamanda resim kalitesini iyileştirmek için de birtakım programlar mevcuttur.

Hikaye olarak paylaşılacak olan fotoğrafların 1080x1920 piksel bir çözünürlüğe sahip olması gerekiyor. Akıllı cihazınızı dikey olarak kullandığınızda çektiğiniz video düzenleme gerektirmeyebilir. Fakat yatay olarak çekilen resimler yüklenmek istendiğinde üzerinde düzenleme yapılması gerekiyor. Yüklenecek fotoğraflar en ve boy olarak doğru ayarlanmalıdır.

İnstagram’da Hikaye Net Nasıl Yapılabilir?

İnstagram hikaye net olarak yüklenmek istendiğinde ilk olarak platforma giriş yapılmalıdır. Ardından:

*Profil ayarlarına tıklanır.

*Akabinde hesap, veri ayarları kısmına gelinmelidir.

Bu veri ayarlarından daha az hücresel veri kullan seçeneği karşınıza geliyor. Bu seçeneği kapatarak daha yüksek kalite kullan seçeneği aktif edilmelidir. Bu adım izlenerek kolaylıkla Hikaye bölümünde net fotoğraflar paylaşabilirsiniz. Eğer ki halen hikaye ayarlarında sorun oluşuyorsa platformun yoğunluğuyla ilgili olup, bir zaman sonra yeniden paylaşım yapmayı deneyebilirsiniz.

İnstagram Hikaye Bölümünün Önemi Nedir?

Instagram hikaye bölümü uygulamanın kullanıcılarının en sevdiği bölümlerden biridir. Hikaye bölümünün çözünürlüğünün yüksek olması kullanıcıların daha hızlı paylaşım yapmalarını sağlar. Geçmiş yıllarda uygulamanın ana ekranında yapılan paylaşımlar yerini artık Story bölümüne bırakmıştır. Bu kısımda paylaşılan videoların kalitesi kişinin takipçilerinin artmasını sağlar. https://tolinay.com/blog/ sitesi üzerinden profesyonel destek alabilirsiniz.