Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı

İnstagram Hesap Dondurma

İnstagram Hesap Dondurma 2022 - Hesap Kapatma

İnstagram uygulaması üzerinden kişi dilediği zaman aralığında kullanıcı hesabını dondurarak bir süre sosyal medyadan uzak kalmak isteyebilir. Fakat bu işlemi yapmak istediğinde mutlaka masaüstü bir cihazdan instagram uygulamasına giriş yapması gerekir. Zira bu işlemi tam olarak mobil cihazlardan yapabilmesi mümkün olmamaktadır.

İnstagram uygulaması üzerinden var olan hesabı dondurma işlemi şu şekilde kolaylıkla yapılabilir.

  • İlk olarak uygulamaya girmeniz gerekiyor.
  • Buradan profilinize geçiş yapmalısınız.
  • Kullanıcı isminizin yanında yer alan “profil düzenle” seçeneği seçilmelidir.
  • Burada açılan kısımda yer alan “hesabımı geçici olarak kapat” seçeneği seçilmelidir.
  • Bu seçeneği seçtiğinizde uygulama size şunu soracaktır. “hesabını neden kapatıyorsun” bu kısımda yer alan soruya mantıklı bir cevap vererek ardından instagram şifrenizi girmeniz sizden istenecektir.
  • Burada size sunulan seçeneklerden “ara vermek istiyorum” seçeneğine seçerek işleme kolaylıkla devam edebilirsiniz.
  • Akabinde şifrenizi girdikten sonra “hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğini seçerek işleme onay verebilirsiniz.

Böylelikle uygulama sizin izin verdiğiniz süre içinde dondurulmuş olacaktır. Fakat siz karar verip yeniden instagram platformuna dönüş yapınca profilinizde yer alan resimler hemen karşınıza gelmeyebilir. Bu durumda sıkıntı yapmanıza gerek yok zira uygulama güncelleme yapıyor ve bir süre sonrasında eskisi gibi tüm fotoğraflarınızı profil sayfanızda görebilirsiniz.

İnstagram Hesap Dondurma İşleminin Detayları Nelerdir?

Günümüzde sosyal medya uygulamaları her birimizin hayatında olmazsa olmaz bir unsur olmaktadır. Zira gün içinde mutlaka kişiler sosyal medya uygulaması olan instagram hesaplarında paylaşımlar yapmakta yada yapılan paylaşımlara beğeni veya etiketleme yapmaktadır. Dolayısıyla platformda yapılan paylaşımlara yorum yaparak etkileşimde bulunmak hayatımızın bir parçası haline gelmiştir.

Fakat her ne kadar uygulamanın olumlu tarafları olsa da kimi kişiler uygulamayı kullanmaktan sıkılıp yada tamamen vazgeçip kapatmak isteyebilir. Lakin platformda kullanıcı hesabını tamamen kapattığı taktirde bir daha aynı hesabı açabilmesi mümkün olmamaktadır.

İnstagram hesap dondurma işleminin detaylarına baktığımızda tam olarak bir başka kişinin paylaşımlarına yaptığınız yorumlar, beğeniler gibi detaylar gizlenmiş oluyor. Tüm sosyal medya uygulamaları için https://tolinay.com/blog/ sitesini ziyaret edebilir, kolaylıkla profesyonel destek talebinde bulunabilirsiniz.