Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı

İnstagram Gizli Mesaj Kutusu Nasıl Açılır?

İnstagram Gizli Mesaj Kutusu Nasıl Açılır?

İnstagram’da gizli mesaj kutusu açmak pek çok kullanıcının merak ettiği özellikler arasında yer alır. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu instagram, ülkemizde de çok sayıda kullanıcıya sahiptir. İnstagram kullanıcılarını heyecanlandıran bir güncellemeyle birlikte artık gizli mesaj kutusu özelliği ön plana çıkmıştır. Eğer siz de instagram gizli mesaj kutusu açma ile ilgili bilinmesi gereken tüm detayları merak ediyorsanız bu yazımıza göz atabilirsiniz.

İnstagram Gizli Mesaj Kutusu Nedir?

İnstagram’ın gizli mesaj kutusu özelliği, son güncelleme ile birlikte daha fazla kişinin dikkatini çekmeye başladı. Adından da anlaşılacağı üzere gizli mesaj kutusunun aktif olması tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’deki milyonlarca instagram kullanıcısını heyecanlandırdı. Tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabilen instagram gizli mesaj kutusu, bu sayede kullanıcının istediği herhangi birine mesaj atma imkanı tanıyor.

instagram gizli mesaj kutusu nedir

Normal mesaj üzerinden gizli mesaj kutusu bölümünü aktif eden kullanıcılar bu özelliğin avantajlarından hemen yararlanmaya başladı. İnstagram gizli mesaj kutusundaki mesajlar bir süre sonra ortadan kaybolduğu için kullanıcılara rahatlıkla mesaj gönderme imkanı tanıyor. Karşıdaki instagram kullanıcısının kısıtlı süreliğine erişmesini istediğiniz mesaj içeriklerini instagram’ın gizli mesaj özelliğini kullanarak gönderebilirsiniz.

İnstagram Gizli Mesaj Kutusu Nasıl Açılır?

İnstagram gizli mesaj kutusu açma yöntemi herkesin son dönemde en çok araştırdığı konular arasında öne çıkıyor. İlk etapta instagram’ın son güncellemesi ile gelen bu özelliği kullanabilmek için instagram uygulamanızın en son sürümde olması gerekir. Aksi halde instagram’daki bu yeni özellikten yararlanamazsınız. Eğer instagram’ınız henüz güncelleme almadıysa akıllı telefonunuzun işletim sistemine göre App Store veya Google Play Store üzerinde uygulamayı son versiyonuna güncellemeni gerekir. Bu sayede instagram gizli mesaj kutusu açma işlemini çok daha hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İnstagram Gizli Mesaj Kutusu Açma Adımları

İnstagram’da gizli mesaj kutusu açma işlemi yapmak isteyen tüm kullanıcılar sırasıyla şu adımları izlemelidir:

  • İnstagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifrenizle girin.
  • Gizli mesaj atmak istediğiniz instagram kullanıcısının mesaj panelini açın.
  • Mesaj gönderilen yere basılı tutarak yukarı doğru sürükleyin.
  • Birkaç saniye yukarıda basılı tutunca instagram gizli mesaj kutusu ekrana gelecektir.

İşte son güncelleme ile birlikte daha fazla kişinin dikkatini çeken instagram gizli mesaj kutusunu açmak bu kadar pratiktir. Kullanıcı güvenliği için instagram gizli mesaj kutusunu platformun kurallarına göre kullanmak gerekir. İstediğiniz zaman instagram gizli mesaj kutusunu kapatarak bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

İnstagram Gizli Mesaj Kutusu Nasıl Kapatılır?

İnstagram gizli mesaj kutusu kapatma işleminde iki farklı yöntem vardır. Bunlardan ilki instagram uygulamasından kullanıcı çıkışı yapmak ve tamamen çıktıktan sonra yeniden uygulamaya girmektir. İkinci ve daha pratik yöntem ise instagram gizli mesaj kutusu üzerinde yer alan “Kapat” seçeneğine dokunmaktır. Bu sayede instagram gizli mesaj kutusunu kapatmak için dilediğiniz yöntemi kullanarak çözüm elde edebilirsiniz. Geniş bir kullanıcı kitlesi bulunan instagram’da gizli mesaj kutusu günümüzde aktif bir şekilde kullanılan ve çok sevilen özelliklerden biridir.

instagram gizli mesaj kutusunda ekran görüntüsü alınırmı

İnstagram Gizli Mesaj Kutusunda Ekran Görüntüsü Alınır Mı?

İnstagram gizli mesaj kutusunda ekran görüntüsü alma işleminin herhangi bir engeli yoktur. Bu mesajlar bir süre sonra otomatik olarak silinmesine rağmen gönderilen mesajın karşı kullanıcı tarafından ekran görüntüsü şeklinde kaydedilme ihtimali vardır. İnstagram gizli mesaj kutusu özelliğini kullandığınızda mesajlaştığınız kişi ekran görüntüsü alabilir. Alınan ekran görüntüleri her ne kadar instagram tarafından karartılmış olsa da yine de yazılanların detayları fark edilebilir. Bu yüzden instagram gizli mesaj kutusu açma işleminden sonra kullanırken dikkatli olunması gerekir.