Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı

İnstagram Dil Değiştirme

İnstagram Dil Değiştirme

İnstagram Dil Değiştirme

instagram platformu tüm dünya ülkelerinde çok fazla kullanıcıya sahip olan bir sosyal medya platformudur. Sadece dünyada değil ülkemizde de çok fazla kullanıcıya sahip olan platform hemen her yaştan kitlelere hitap etmektedir. Bu uygulamayı kullanan kişiler instagram dil değiştirme konusunu Google üzerinden aratıyorlar. Zira Uygulamanın dil ayarlarını değiştirmek isteyen çok sayıda kullanıcı mevcuttur.

Kimi zamanlarda uygulamaya gelen güncellemeler sonrasında da dil ayarları kendiliğinden değişime uğrayabiliyor. Platformun kullanıcıları arasında Türkçe dil desteği ve aynı zamanda instagram dil değiştirme nasıl yapılır konularında bilgi sahibi olmayan kullanıcılarda mevcuttur. Uygulamanın var olan dil ayarlarının değiştirilmesi işlemleri aslında oldukça kolaydır. Gelin birlikte uygulamanın dil ayarlarının nasıl kolaylıkla değiştirilebileceğini görelim.

IOS Telefonlar İçin instagram Dil Değiştirme

IOS işletim sistemine sahip cihazlara gelen instagram güncellemeleri sonrasında da instagram dil ayarlarında farklılık olabiliyor. IOS telefonlar için instagram dil değiştirme sorununun nasıl çözülebileceği gibi sorulara online platformlarda yanıt aranmaktadır. Şu adımları izleyerek kolaylıkla IOS cihazlarda instagram dil ayarlarını değiştirme işlemleri yapılabilmektedir.

 • instagram uygulamasını açmalısınız.
 • Uygulamanın profil sekmesi tıklanmalı ve profil kısmının sağ üst köşesinde yer alan üç çizgi olan işareti tıklamalısınız.
 • Seçenekler sekmesini kullanarak ayarlara tıklanmalıdır.
 • Ayarlar, hesap sekmesi tıklanmalıdır.
 • Hesap bölümünde açılan menüde var olan dil seçeneğine tıklayarak burada değiştirmek istediğiniz dili seçebilirsiniz.

Android Telefonlar İçin Dil Değiştirme

Android işletim sistemine sahip telefonlara gelen birtakım güncellemeler sonrasında da instagram dil ayarları değişebiliyor. Böyle durumlarda platformun kullanıcıları uygulamanın dil ayarlarının değiştirilmesi için yapılacak işlemleri arama motorlarında aratmaktadır. Android telefonlar için instagram dil değiştirme ayarının yapılması için gerekli adımları sizler için ele aldık.

 • Android telefonunuz üzerinden uygulamaya giriş yapmalısınız.
 • Ardından profilinize giriş yapmalısınız.
 • Profil kısmına gelerek sağ üst bölümde yer alan üst üste üç çizginin olduğu sekmeye tıklanmalıdır.
 • Ardından Ayarlar ve hesap tıklanmalıdır.
 • Açılan pencerede dil sekmesi tıklanmalıdır.
 • Dil sekmesinin olduğu kısımda istenen dil seçilerek dil tercihi güncellemesi yapılır.

Tüm bu adımları izlediğinizde başarılı şekilde dil güncellemesi yapabilirsiniz.

İnstagramda Kaç Dil Var?

Instagram, dünya çapında oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle, genç nüfusun yoğun olarak bulunduğu ülkelerde Instagram'ın kullanımı daha yüksektir. Instagram, dünya genelinde 200'den fazla ülkede kullanılmaktadır.

 

Instagram'ın en çok kullanıldığı ülkeler arasında ABD, Brezilya, Hindistan, İngiltere, İtalya, Meksika, Türkiye ve Çin bulunmaktadır. Ancak, Instagram, dünya çapında oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır ve dünya genelinde milyarlarca kullanıcısı bulunmaktadır. İnstagramın şuanda 47 farklı dili desteklediği bilinmektedir. Bu sayı ileriki zamanda yapılan güncellemeler ile değişebilir.