Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı

Facebook Reklamları Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Facebook Reklamları Hazırlanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Günümüz markaları kendilerini iyi bir içerikle tanıtma çabasında ve bazıları bu konuda başarılı oluyorken, bazıları ise maalesef başarısız olmaktadır. Bu nedenle sosyal medyadan yardım almanız, markanız açısından oldukça önem taşımaktadır. Mesela, Facebook sosyal medya platformu kendinizi iyi bir içerikle tanıtmanız için başarılı bir arkadaştır. Facebook sayesinde içeriklerinizi rahatça ve kolayca yayınlayabilirsiniz. Bu şekilde daha çok kullanıcıya ulaşabilmeniz mümkündür. Nasıl yapacağım diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. O zaman gelin bu konu hakkında biraz sizi bilgilendirelim.

1) Kalite Puanınızı Yükseltin

Markanızı iyi bir şekilde tanıtmak için özgün ve yaratıcı olmalısınız ki, yaptığınız iş kaliteli olsun. Markanıza uygun kelimeler ve amaca yönelik içerikler sunan facebook reklamları oluşturursanız, daha çok tıklanma alırsınız ve istediğiniz başarıya kolayca ulaşabilirsiniz.

2) Hedef Kitlenizi Belirtirken Seçici Davranın

Reklamlarınızı daha kesin, net ve amaca yönelik kitlelere yayarsanız, daha çok tıklanma alabilir ve başarılı olabilirsiniz.

3) Facebook Pikselden Yararlanın

 Facebook pikseli indirerek kitlenizi ölçebilirsiniz ve düzenleyip yeni kitleler elde edebilirsiniz.

4)Yarattığınız İlk İzlenimi Mükemmelleştirin

Profile eklenen reklamlar ilgi çekici ve kaliteli olmalı ki, ziyaretçiler sayfadan memnuniyetle ayrılsın.

5) Sponsorlu Reklamlarınızda Video Kullanın

Güçlü görsellerle desteklenmiş yazı odaklı reklamlara ek olarak, belirli aralıklarla da olsa takipçilere videolu reklam içerikleri sunmalısınız.

6) Güncelliği Yakalayarak Yeni Kitlelere Ulaşın

Güncel konuları ele alan reklamlarla ilgi çekebilirsiniz. Gelişmelerden en yüksek verimi elde etmek istiyorsanız, katıldığınız etkinlikleri video içerikli reklamlarla takipçilerinize sunabilirsiniz.

7) Web Sitenizi Reklamlardan Bulan Ziyaretçilere Özel Bir İçerik Oluşturun

Takipçilerinizi ‘hoş geldiniz’ mesajı ile karşılayabilirsiniz. Yeni takipçiler için de hazırlamış olduğunuz teklifleri sayfanızda paylaşabilirsiniz.

8) Reklamları Kendi Sesinizden Yazın

Eğer neşeli bir firma olup, takipçilerinize ciddi bir reklam sunarsanız pek ilgi çekici olmaz. Sosyal medyada paylaştığınız reklamlar markanızla aynı doğrultuda olmalıdır. Yani, reklam oluştururken veya başka bir paylaşım yaparken kendi markanıza uygun yapmalısınız.

Size verdiğimiz bilgiler gözünüzü korkutmasın. Eğer başarılı reklam içerikleri sunmak istiyorsanız, bu bilgilerden yardım alabilirsiniz. Reklamlarınızı optimize ederek yayınladığınız öğelerin doğru hedef kitlesine ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Optimize edilmeyen reklamlar size dönüş kazandırmayabilir. Onu gören kişileri nereye yönlendirmek istiyorsanız doğru bir biçimde kendi reklamınızı analiz edebilmelisiniz.